ТО кондиціонерів

Технічне обслуговування (ТО) кондиціонерів

10.04.2019

Технічне обслуговування кондиціонера: що це? З чого складається? Бренди: Midea, Idea, LG, Samsung, Daikin. Panasonic, Mitsubishi та ін.

Кондиціонер - це різновид кліматичної техніки, необхідної для охолодження і обігріву приміщення, а також очищення повітря від пилу і мікрочастинок, які викликають алергію.
Тому тримати кондиціонер необхідно завжди в чистоті, періодично дозаправляти фреоном, очищати фільтри, теплообмінник, ламелі та інші елементи. При цьому, не має значення який тип обладнання у вас: спліт-система або промисловий кондиціонер.
У кожного власника рано чи пізно виникає питання:

Як почистити кондиціонер після зими?

або

- Як почистити зовнішній і внутрішній блок кондиціонера?
На ці та інші питання ви знайдете відповіді в цій статті.
Чистка кондиціонера - це не тільки витерти пил, адже пил збирається і накопичується не тільки на корпусі внутрішнього блоку, а й всередині блоку.
Існує досить багато виробників спліт-систем, які не тільки охолоджують або обігрівають приміщення, а також комплектуються різними фільтрами: адсорбційний, фотокаталітичний, плазмовий, ультрафіолетовий, фільтр грубої очистки, фільтр від мікрочастинок і ін. Всі ці фільтри з часом забиваються пилом і брудом, деякі з них потрібно замінити (як правило, це стосується промислової сфери застосування), а деякі досить періодично очищати.
Чищення і промивання кондиціонерів в Вінниці (067) 430-78-49
Але очищення вимагають не тільки фільтра, а й теплообмінник. Теплообмінник - це найважливіший елемент побутового та промислового кондиціонера, який очистити за допомогою ганчірки або щітки не вийде.

Як помити кондиціонер? Як очистити кондиціонер від бруду і пилу?

Чистка внутрішнього блоку кондиціонера
Теплообмінник складається з зигзагоподібно мідних трубок з пластинами, чим більше кількість пластин, тим більше площа теплообмінника і тим швидше буде охолоджуватися приміщення.
Очистити таку силу-силенну пластин підручними засобами займе багато часу, та й повністю очистити не вдасться.
У системах кондиціонування використовують мідні трубки, які при ручному механічному очищенню можна легко пошкодити і тоді буде потрібно вже послуга ремонту.
Якщо внутрішній блок ще хоч трохи, але можна очистити вручну від пилу, то як бути з зовнішнім блоком? Добре якщо ви живете на першому поверсі, а якщо на 3 або 7-у?
А адже зовнішній блок грає дуже важливу роль, так як він подає свіже повітря з вулиці в приміщення. Він також містить конденсатор (теплообмінник), вентилятор, мідні трубки, компресор, фільтр фреонової системи (переважно для промислового типу кондиціонерів) і плату управління. Всі ці елементи вимагають очищення від пилу, бруду і антимікробної обробки.
Припустимо, ви зуміли очистити зовнішній і внутрішній блок кондиціонера, але помітили, що кондиціонер все одно погано охолоджує, що робити? Самому з'ясувати причину досить складно, потрібно мати складне обладнання для діагностики, спеціальний інструмент. А якщо в системі не вистачає фреону? Тобто знайти і виправити поломку самому не вдасться і доведеться викликати майстра.
Тому, щоб заощадити час і кошти потрібно сезонно або періодично, в залежності від частоти використання кондиціонера, викликати фахівця з обслуговування.
Який зовні огляне кондиціонер на механічні пошкодження, очистить від пилу і бруду внутрішній і зовнішній блоки, за допомогою пароочистки очистить пластинчастий теплообмінник і конденсатор, протестує роботу компресора, перевірить герметичність мідних труб, очистить дренажну систему і при необхідності дозаправить фреоном R410 (або іншим видом R22 і т.п.). А також правильне очищення фільтрів і знезараження їх.
При своєчасному технічному обслуговуванні кондиціонерів можна значно збільшити термін його експлуатації.
Компанія «Термопрактік» рекомендує обслуговувати кондиціонери та інше побутове і промислове обладнання тільки у фахівців з досвідом виконання даних робіт. Наша компанія вже багато років поспіль встановлює і проводить ТО на кондиціонери та іншу опалювальну техніку.
У сервісне обслуговування кондиціонерів входить ряд послуг:

  • огляд зовнішнього і внутрішнього блоку на предмет механічних пошкоджень;
  • очищення фільтрів;
  • очищення парою пластинчастого теплообмінника і конденсатора;
  • перевірка герметичності мідних труб і з'єднань;
  • дозаправка фреоном (при необхідності);
  • перевірка дренажу;
  • перевірка режимів роботи;
  • знезараження та ін.

Вартість обслуговування (ТО) кондиціонера в 2021 році для м.Вінниця становить від 850 грн за послугу (в залежності від необхідного переліку робіт і необхідності задіяння доп.технікі або інструменту). Більш детально ціни і перелік робіт ви можете дізнатись за телефоном.
Щоб отримати якісне обслуговування кондиціонера в Вінниці рекомендуємо звертатися до нас. Для виклику фахівця достатньо зателефонувати за номером телефону: (067) 430-78-49 або залишити заявку на сайті і наш менеджер зв'яжеться з вами.