Що таке кондиціонер? Як вибрати кондиціонер? Види кондиціонерів.

21.02.2019

У даній статті розберемо різновиди кондиціонерів, варіанти установки і основні правила вибору.

 

До установки кондиціонерів можна віднести фізичну частину, а це установка в необхідному місці на фасаді будинку зовнішнього блоку кондиціонера. Далі установка внутрішнього блогу і з'єднання двох блоків між собою шляхом підключення за допомогою мідної магістралі.

Здавалося б, все так просто! Але в цьому є свої секрети. Монтаж і настройка кондиціонера повинна проводиться тільки фахівцями.

Що таке кондиціонер?
Кондиціонер - це обладнання, яке підтримує потрібну температуру в приміщенні, а також здатне охолодити або підігріти повітря всередині приміщення, відповідно до встановленої температури. Більше 90% всіх кондиціонерів здатні працювати як на охолодження, так і на опалення. Решта 10% працюють тільки на охолодження. Також за допомогою кондиціонера можливо провітрювати, іонізувати, підсушувати, зволожувати приміщення. Всі кондиціонери обладнані фільтрами від пилу і мікрочастинок, які можуть бути присутні в приміщенні.

Які види кондиціонерів бувають?

Для зручності використання кондиціонери виробляються різних видів:

 • спліт-системи;
 • мульти-спліт системи;
 • віконні;
 • мобільні.

Спліт-системи - це самі поширений вид кондиціонерів складається з двох блоків: зовнішнього і внутрішнього. У свою чергу, вони діляться на побутові і промислові. Можуть встановлюватися на стіну або на стелю:
як правило на стіну встановлюються в квартирах або промислових приміщеннях з низькою стелею;
на стелю встановлюються промислові кондиціонери канального (касетного) типу які здатні охолодити/обігріти великі обсяги повітря.

 • Мульти-спліт системи - це спліт-системи у яких є один зовнішній блок і декілька внутрішніх. Кількість внутрішніх блоків залежить від потреб і потужності зовнішнього компресора.
 • Віконні - це кондиціонери, які встановлюються в віконний проріз. По конструкції це один блок, в якому одна половина знаходиться зовні приміщення, а інша всередині.
 • Мобільні - це вид переносних кондиціонерів, які ділитися на: моноблоки і мобільні спліт-системи. Такі кондиціонери не вимагають монтажу. Конденсат в мобільних кондиціонерах збирається в спеціальному піддоні.

Для роботи моноблокового мобільного кондиціонера досить вивести гнучкий шланг за межі приміщення, через який буде виводиться тепле повітря.
Для роботи мобільного спліт-системи необхідно вивести назовні спеціальний блок через який буде відводитися тепле повітря.

Як правильно підібрати кондиціонер для квартири, будинку, офісу?

На правильний вибір потрібного кондиціонера впливає дуже багато чинників, про які як правило продавці не завжди говорять покупцеві.
Підбирати кондиціонер просто по площі приміщення - не правильно!
Багато стикаються з тим, що після покупки в магазині, кондиціонери не в повному обсязі відповідають вимогам користувача.
Часті проблеми з якими стикаються покупці при неправильному підборі кондиціонера:

 • не охолоджує/не підігріває повітря в приміщенні до заданої температури;
 • працюючи на повній потужності погано або дуже повільно охолоджують/обігрівають приміщення;
 • сильно морозить, а не охолоджує повітря в приміщенні;
 • погано провітрює приміщення і ін.

Щоб уникнути подібних і інших проблем, слід правильно підібрати кондиціонер в квартиру, будинок або офіс.
Фактори що впливають на правильний підбір побутового або промислового кондиціонера:

 • площа приміщення, кімнати;
 • розташування кімнати (північна або південна сторона);
 • висота до стелі;
 • кількість вікон;
 • тип компресора;
 • вид кондиціонера;
 • кількість одночасної роботи електроприладів;
 • можлива кількість одночасного перебування в приміщенні, кімнаті людей;
 • тип приміщення: спальня, вітальня, ігрова, їдальня, конференц зал, офіс, актовий зал, магазин та ін.

Яка різниця який компресор?

Охолодження/обігрів приміщення на пряму залежить від компресора.

 • Інверторний - температура в кімнаті охолоджується/нагрівається до заданої і підтримується постійно працюючим компресором на мінімальному навантаженні, що дозволяє плавно збільшувати або зменшувати температуру в кімнаті.
 • Не інверторний - температура в кімнаті охолоджується/нагрівається до заданої, як і в першому випадку, але для підтримки заданої температури або зміні її на іншу, компресор починає працювати на максимальних обертах, ніж витрачає більшу кількість електроенергії, а також температура різко піднімається і різко падає , що доставляє певний дискомфорт при використанні. Такі компресори сильніше шумлять.

Інверторні кондиціонери економніше на 30% витрачають електрику, тому в середньому на 100-200 $ дорожчі за не інверторні.

Які є способи монтажу кондиціонерів?

 • Найбільш поширений спосіб монтажу для побутових кондиціонерів це настінний.
 • Для приміщень з високими стелями використовують стельовий спосіб монтажу.
 • Для невеликого приміщення або кімнати часто встановлюють віконні кондиціонери, де компресор і спліт система знаходяться в одному корпусі.
 • У приміщеннях де немає можливості встановити кондиціонер вищепереліченими способами використовують підлоговий спосіб монтажу.

Після вибору кондиціонера необхідно його встановити в потрібному місці.

Як встановлюється побутовий спліт кондиціонер?


Спершу фахівці встановлюють на зовнішній стіні за допомогою монтаних кутників компресор. Далі сверлится вихідний отвір для конденсату і циркуляції хладону. При прихованому монтажі мідних труб, штробується канавка від вихідного отвору до спліт-системи. Далі монтується задня стінка спліт-системи і підключаються мідні трубки. Після кріпиться сам кондиціонер, і система заповнюється холодоагентом. В кінці кондиціонер підключається до мережі і перевіряється на герметичність з'єднання мідної труби і патрубків кондиціонера.
Залежно від складності монтажу, час установки займає від двох до трьох годин.
Вартість установки залежить від складності монтажу і довжини використовуваної мідної трубки, так як трубка в комплект кондиціонера не входить.
Установка стельового кондиціонера трохи схожа з настінним, тільки сама спліт-система внутрішнього блоку встановлюється в заздалегідь підготовлену нішу, короб.

Компресори будь-яких кондиціонерів, які підвішені на стіну слід накривати зверху захисним козирком, це убезпечить їх роботу від падаючих предметів.

​Пам'ятайте, що кондиціонери в залежності від виробників не слід використовувати при температурі зовнішнього повітря -5 °С. Більшість кондиціонерів може працювати і на опалення, з максимальною допустимою мінусовою температурою зовнішнього повітря до -10/-15 °С. Для забезпечення стабільної роботи кондиціонера на обігрів при мінусовій температурі додатково використовують комплект для підігріву, докуповується окремо.
Не слід самостійно встановлювати складну техніку, це не безпечно! Правильно встановлений кондиціонер гарантовано прослужить вам довгі роки!
Фахівці компанії «Термопрактик» протягом багатьох років успішно встановлюють кондиціонери будь-яких типів, розмірів і призначень, від побутових до промислових. Наші інженери з точністю підберуть потрібний вам кондиціонер, а монтажники встановлять його за короткі терміни.
У нашому інтервент-магазині можна підібрати потрібний кондиціонер, в разі якщо ви не знайшли, що шукали, телефонуйте нашим менеджерам. Ми підберемо потрібний кондиціонер, допоможемо його доставити і встановити. Купити кондиціонер або залишити заявку на монтаж можна звернувшись до наших спецілістів.

У даній статті розберемо різновиди кондиціонерів, варіанти установки і основні правила вибору.