Коди помилок газових котлів, класифікація газових котлів, звернення в сервіс

17.12.2018

Несправності газових котлів, що потрібно знати перед тим, як телефонувати в сервісний центр?
 

У наш час практично в кожній квартирі, приватному будинку або на підприємстві встановлено газові одноконтурні котли, які обігрівають приміщення, а також двоконтурні, які обігрівають приміщення і готують гарячу воду. Така популярність газових котлів та інших газових опалювальних приладів пов'язана з тим, що вони всі працюють на природному газі.

У даній таблиці наведені розрахункові дані про вартість опалення за добу (24 години) при максимальному навантаженні опалювальних котлів і без пільг для населення.

Найменування Витрата на годину Вартість палива станом  на 17.12.2018 Витрата палива на 24 години при максимальній потужності Сума за 24 години (1 доба)
Котел електричний Protherm Скат 24 кВт 24 кВт 1,68 24*24 = 576  576*1.68 = 968 грн
Котел газовий Protherm Рысь LYNX BA 24 кВт 2.7 м.куб 6,96 24*2.7 = 64.8 64.8*6.96 = 451 грн
Котел твердопаливний МАЯК АОТ 25 кВт Standart Plus  Дрова*
 10 кг
2 24*10 = 240 240*2 = 480 грн
Вугілля*
4 кг
6 24*4 = 96 96*6 = 576 грн

* - це середня вартість по Україні, без урахування доставки (вугілля - антрацит, дрова - ясен)

Витрата палива може відрізнятися, це пов'язано з його калорійністю і якістю. Навіть при економії, опалювати газом на сьогоднішній день дешевше ніж іншими видами палива.

Якісне газове обладнання, правильне його встановлення та підключення - це запорука довгого і безпечного експлуатування обладнання, а також комфортного опалення та гарячого водопостачання.

Газові котли можна класифікувати по:
1. Типу відведення димових газів:
а. димохідні (атмосферні);
б. без димохідні (турбовані, конденсаційні).

2. Типу монтажу:
а. підлогові;
б. настінні;
в. парапетні.

3. Кількість контурів:
а. одноконтурні (тільки опалення);
б. двоконтурні (опалення і приготування гарячої води).

4. Тип розпалювання:
а. пьезозапал;
б. електронний розпал.

Для продовження терміну експлуатації газового обладнання, необхідно проходити сервісне обслуговування, приблизно раз на рік. Для виклику фахівця додому, необхідно зателефонувати в сервісний центр який обслуговує ваш газовий котел, і вони направлять до вас фахівця. Спеціаліст огляне ваше обладнання, почистить і підготує до нового опалювального сезону. Таким чином експлуатаційний період вашого котла значно збільшиться.

Якщо ваш котел перестав працювати в звичному для вас режимі або зовсім не працює, слід подивитися на код помилки на цифровому табло. Кожен сучасний газовий агрегат здатний сам продіагностувати свою роботу і за допомогою коду помилки повідомити, що з ним не так. З кодами помилок ви можете ознайомитися в технічному паспорті котла, якщо його немає під рукою, то ви також можете подивитися розшифровку часто зустрічаємих кодів помилок для газових котлів ТУТ.

У Вінницькій області, а також в самій Вінниці, найчастіше можна зіткнутися з такими помилками несправності газових котлів: F01, F04, F10. Для котлів ТМ «Vaillant» і «Protherm», при виклику фахівця, в телефонному режимі повідомте код помилки котла, це значно прискорить ремонт вашого котла.

F01 - Дана помилка інформує про те, що теплообмінник котла перегрівся. Це відбувається, коли температура води в контурі опалення перевищує + 98 °С. В такому випадку необхідно викликати фахівця, до приїзду фахівця, котлом не користуватися, це не безпечно.

F04 - Проблема іонізації, ця помилка виникає найчастіше, коли газ не надходить у котел. Причиною цього може послужити перекритий газовий кран, відсутність газу в газопроводі (при ремонті газової магістралі). Досить рідко виходить з ладу газовий клапан. Після появи цієї помилки, слід перевірити газові крани, якщо вони перекриті, то відкрити їх. Далі натискаємо на кнопку RESET, якщо котел запустився, то тоді ви можете далі в звичному для вас режимі використовувати його.
Якщо після цього котел не працює, тоді необхідно дзвонити в сервісний центр і викликати фахівця.
Слід врахувати, що ремонтувати саморучно газовий котел небезпечно! Слід знайти код помилки в технічній документації, уважно прочитати і слідувати вказівкам, які там прописані.

F10 - немає тиску, це означає що тиск в контурі опалення впав нижче 0,6 Бар. Слід пам'ятати, що нормальний робочий тиск води в системі опалення має бути 1,5 Бара і не в якому разі не перевищувати 2 Бара. При зниженні тиску, необхідно підняти його за допомогою додавання холодної води в систему опалення. Якщо ж тиск в системі наближено до 2 Бар, то необхідно його знизити, шляхом зливу води із системи опалення. Після відновлення тиску натисніть на котлі кнопку RESET, помилка повинна зникнути. Якщо помилка продовжує горіти, тоді слід знову звернути увагу на тиск, якщо він хоча б трохи став нижче того значення, яке ви встановили, то тоді виходить ваша система опалення протікає. Необхідно виявити протікання і усунути його, після, знову перезавантажити котел. У рідкісних випадках помилка може не гаснути, тоді необхідно звернутися до сервісної служби.

Пам'ятайте, що самостійно ремонтувати або підключати газовий котел до системи газомагістралі НЕБЕЗПЕЧНО! Цим повинні займатися тільки фахівці.

При виявленні запаху газу необхідно терміново повідомити в газову службу! При відсутності газу, також необхідно дзвонити в газову службу, а не в сервісний центр. Щоб перевірити наявність газу, необхідно включити газ на газовій плиті.

Без додаткового захисного обладнання котел виходить з ладу після грози, через те що перегорає плата. Для захисту від грози, слід встановлювати додаткові захисні пристрої, такі як: реле напруги, стабілізатор напруги.
Також котел може перестати працювати через розгерметизацію димоходу, тоді потрібно просто полагодити димар і котел знову працюватиме.

Своєчасне виявлення несправностей і їх ремонт, значно збільшує термін експлуатації газових котів.

Своєчасне сервісне обслуговування газових котлів - є гарантією тривалої і стабільної роботи Вашого обладнання. Наш сервісний центр проводить сервісне обслуговування та ремонт таких торгових марок: Vaillant (Вайлант), Protherm (Протерм), Demrad (Демрад), Ariston (Арістон), Вулкан.

Дана стаття не є керівництвом до дії, а лише для ознайомлення з частими поломками газових котлів у Вінниці і області.

Проконсультуємо безкоштовно
Замов майстра зараз і отримай якісно виконаний ремонт