Сонячні колектори для опалення та води

02.10.2018

Сонячний колектор працює на одному з видів відновлюваної енергії - сонце. З появою нових технологій стало можливо перетворювати сонячну енергію в теплову і електричну.

Системи геліотермальних збирачів використовують для основного або додаткового джерела опалення приміщень, а також для приготування гарячої води.
Існує кілька видів геліо колекторів серед них найбільш ефективними вважаються:

  • Плаский (панельний);
  • Трубчастий (вакуумний).

Плаский сонячний нагрівач складається з алюмінієвого або мідного адсорбенту, в якому циркулюється теплоносій. Нижня частина адсорбенту покривається теплоізоляційним матеріалом. На протилежну сторону адсорбенту кладуть шар з прозорого загартованого скла з пониженим вмістом металів. Самий верхній шар складається з прозорого захисного шару. Чим більше площа поглинаючої панелі, тим більше сонячної енергії він здатний переробити в теплову. Якщо є нестача теплової потужності, то тоді розташуйте поруч ще одну панель. При попаданні променів сонця на площину панелі, через скло нагрівається теплоносій в адсорбенті і циркулює далі по трубосістемі. Наприклад плоска панель з розміром 2018х1037х89 см і площею адсорбера 1,82м2, за добу нагріває 170 літрів води.
Трубчастий геліотермальний нагрівач теплоносія складається з металевого каркаса, на якому закріплені скляні елементи колектора. Скляний елемент - це вакуумна колба, в середині якої поміщений металевий адсорбер, заповнений теплоносієм. Вакуум служить теплоізоляцією, що дає можливість ефективного використання трубчастого колектора при температурі -30oC. Як стверджують виробники, більш ефективніше збирають енергію сонця - трубчасті колектори. Вакуумний збірник сонячної енергії з корисною площею поверхні в 1,6м2 (15 трубок) здатний нагріти 150 літрів води на добу. Для збільшення потужності колектора необхідно до існуючої конструкції додати потрібну кількість вакуумних труб або встановити поруч ще один колектор.

Геліотермальні нагрівачі води безпечні і не містять в своїх конструкціях шкідливих речовин, що дозволяє їх використовувати як в промисловості, так і в побуті. В якості теплоносія використовують воду, змішану з антифризом.
Пласкі і трубчасті геліоколектори здатні витримувати як високі, так і низькі температури повітря, добре захищені від дощу, граду, снігу, конструкції ємностей для адсорбера не схильні до корозії.
Геліотермальні збирачі дозволяють більш ефективно використовувати безкоштовне джерело енергії. В системі сонячного колектора обов'язково повинна бути акумулююча ємність. Залежно від потреб акумулююча ємність може мати один або два контури для акумулювання води. Двоконтурна накопичувальна ємність використовується в опалювальних системах, а також при приготуванні гарячої води. Також в системі повинен бути розширювальний бак для компенсації тиску теплоносія в колекторі. При надмірному нагріванні теплоносія в колекторі, він може закипіти і пошкодити конструкцію.

Для правильного підбору сонячного нагрівача води звертайтеся тільки до інженерів, які правильно зможуть розрахувати якої потужності Вам потрібні геліоелементи, а також спроектують саму систему опалення і подачі гарячої води.
Компанія "Thermopraktik" рекомендує використовувати тільки якісне обладнання перевірених виробників, таких як Vaillant.

Інженери компанії "Thermopraktik", виходячи з Ваших потреб підберуть сонячний колектор необхідної потужності, а також проведуть монтаж геліосистеми.
У нашому інтернет-магазині, можна купити всі комплектуючі для створення «сонячних» систем опалення та гарячого водопостачання: акумулюючі баки, розширювальні баки, труби поліпропіленові, фітінг, кульові крани, сонячні (геліотермальні) пласкі та трубчасті колектори, терморегулятори, радіатори.